שכפול מפתח יונדאי

שובבים.


flickr.com


לכל אחד מאיתנו, בכל שלב בחיים, היה איזה שהוא מקרה, או אולי אפילו כמה מקרים, שהוא מצא את עצמו בין שמיים לארץ , או אולי במצב של חוסר אונים , וכל מה שהוא רצה לראות לנגד עניו, זה יד מושטת, אז כמובן שכל אחד עבר דברים שונים ומשונים בחיים, כל אחד לפי הלך רוחו, ואהבתו להרפתקאות כאלו ואחרות, אם זה בתור ילד , כשהיינו בונים מחנה על העץ, או זורקים ביצים מגג הבניין, או כשקצת יותר התבגרנו , ויחד איתנו גם האדרנלין בגוף גדל, וכל יום הביא איתו הרפתקה חדשה, כאלו אנחנו, ילדים שובבים.

טיול למדבר יהודה.

רק בגיל מאוחר יחסית, עוד לפני שידעתי מצה''ל, ועדיין לא קיבלתי את הצו הראשון, נסעתי עם חברים דרומה , למדבר יהודה, מין טיול שכזה, 4 - 5 ימים, שקי שינה, אוהלים, שימורים , לצפות בזריחה, להתכסח עם חזירי בר, בקיצור נערים מתבגרים שהולכים לחפש את עצמם במדבר. מסתבר שכשמו שיש טיול אחרי הצבא, יש גם טיול לפני הצבא, גם אם זה הרבה לפני.

חילוץ והצלה מהאוויר, מי היה מאמין ?

אם אתחיל להרחיב ולספר את כל מה שעברנו שם , תקצר היריעה מלהכיל, אבל העיקר שבעיקרים הוא העניין שממנו לקחתי את התובנות והלקחים, עניין שהאפיל על כל הטיול הזה ... כמו שכבר הקדמתי לומר, הטיול הזה לא היה מסודר ומאורגן כראוי לטיול ארוך שכזה, וכחסרי ידע שכמונו , בשלב מסוים איבדנו את הדרך, והגרוע ביותר היה שגם מפה לא הייתה לנו, (אפילו שבין כה וכה לא ידענו לקרא אותה) , בהתחלה עוד ראינו את זה כחלק מהחוויה, אבל בשלב מסוים, כשהתחיל להחשיך, תקפה אותנו פאניקה, כאן אני ידלג על הקטע הפחות נעים, ואייך שכמעט התייבשנו שם, וקפאנו למוות, בסופו של דבר חולצנו על ידי יחדה 669, אגב עד אותו רגע לא היה לי מושג מה אומר רצף המספרים הזה, בהמשך דאגו לומר לנו שזוהי יחידת חילוץ והצלה של חיל האוויר, יחדה מובחרת שכל תפקידה הוא חילוץ והצלה מהאוויר. ולא במקרה הם הגיעו מוסקים, וכך גם פינו אותנו, סוף טוב הכול טוב.